EYNESİL BELEN KÖYÜNDE REFERENDUM.
EYNESİL BELEN KÖYÜ, ÖREN BELDESİYLE BİRLEŞME KARARI, REFERENDUM TARİHİ BELLİ OLDU.

         BELEN KÖYÜNDE REFERENDUM SÜRECİ BAŞLADI

   4 KASIM PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN, BELEN KÖYÜNÜN ÖREN BELDESİNE KATILIMI   İÇİN, PAZAR GÜNÜ, BELEN KÖYÜ SANDIK BAŞINA GİDECEK. BELEN KÖYÜ SEÇMEN SAYISININ % 51 EVET DERSE BELEN KÖYÜ ÖREN KÖYÜYLE BİRLEŞECEK.

Eyüp KARA
Belen Köyü Muhtarı

 
Muhtarlık Erişim Bilgileri

E-Posta:   Kayıtlı Değil!
Telefon:   04545865851
Cep:  05364733486

İle Uzaklığı: 82km
İlçeye Uzaklığı: 7km
Rakım: 400m

Nüfus Bilgileri
Yıl Toplam Kadın Erkek

2000

476

259

217

1990

653

348

305

1985

747

392

355

Sağlık Evi Yok
Sağlık Ocağı Yok

İlköğretim Okulu Var / Faal Taşımalı Eğitim Yapılıyor

PTT Şubesi Yok
PTT Acentası Yok

Su Şebekesi Yok
Kanalizasyon Yok
Su Kontrolü Yapılmıyor

   Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Topal” Ören Belediye Başkanımızla, Belde Teşkilat Başkanlarımız ve Belen Köyü yöneticileriyle istişare toplantıları yaptık. Toplantılar sonucunda Ören Beldesi ile Belen Köyünün birleştirilmesi görüş birliği hâsıl oldu. Bu görüş birliği hem Ören Halkı hem de Belen Köyü tarafından fiilen benimsendi. Bu birleşmenin Eynesil’in menfaatine olacağı ve desteklenmesi kararı alındı. Belen Köyünün ihtiyar heyetinin almış olduğu kararla birlikte Belen Köyünün Ören Beldesiyle birleşmesi referandum sürecinde evet demişler ve süreç işlemektedir. Nasip olursa 4 Kasım 2012 günü Belen Köyü referanduma gidecektir. Temennimiz bu referandumun evet çıkması ve Belen köyünün Ören Beldesinin bir mahallesi olmasını sağlayıp nüfusunu iki bin 500’ e çıkmasını sağlayıp Belde belediyesinin kapatılmasının önüne geçmek istiyoruz” dedi.

   2011 Yılı nüfus sayımı baz alındığında  ,nüfusu 1971 olan ören beldesi ,belediyelikden düşecek  olması münasebetiyle, bir umutta olsa   kurtulabiliriz yollarını deniyor.

     Ören belediye başkanı, ivedilikle muhtarları  ,  belediye  meçlisini  ve eski belediye başkanlarıylada iştişare yaparak, son umut,  komşumuz belen köyünü  birleşme ve katılma yoluyla  ören belen  köyü yaparak birleştirmek umuduyla çalışmalara başlamıştır.

   Ören  Belediye başkanı HABİP USTA, toplantı üzerine toplantı yaparak ,  Hızlı kararlar alıp ne yapabilirizleri uygulamaya koyup,  Bir tarafdan nüfus yazılımı,  Diğer tarafdan  giresun valiliği ziyaret edilip, Birleşme ve referendum sürecinin, Halk oylamasının sürecini başlatmışlardır

  Ören  köyünün Belen birleşme çalışmalarına olumcu cevaplar gelmeye başlamıştır, İsmide ÖRENBELEN  İsmiyle  birleşecek olan  iki köy,  Hem  Ören  köyünü  kurtarıp  Hem elli sene geçsede  belediye olamayacak Belen köyünü kurtaracaktır , Belen köyüne her zaman başkan ve  yardımcılığı  İlgenel meçlisi seçiminde söz sahibi olma gibi karşılıklı  anlaşmalar Yapılarak,   daha iyi hizmet alabilinirliği sağlamak, Gerektiğinde gerekli hizmeti alamadığında Ören beldesinden ayrılabilinirliğide sağlanmalıdır.Umuyor ve diliyoruzki  İki kardeş köy birlikden güç doğar  ata sözüyle, Nüfus arttıkca ve büyüdükce,  Her türlü imkanlardan çok daha iyi faydalanacaktır.

    İNŞALLAH İKİ KÖYÜMÜZ İÇİN BU BAYRAM HAYIRLARA VESİLE OLUR..

Ekleyen:WWW.ÖRENHABER .COM Eklenme Tarihi: 24.10.2012 Okunma :2046
Yorum Yaz
karabuzlu sakini 28.10.2012
kurban bayramının 2.gününden itibaren harç kamyonları çalışmaya başlamıştır,bu kadar çabuk yol yapılabiliyorduda ,örende mahalle arası yolları kasisten geçilmiyor,neden yapılamadı?inşallah belenden bir belediye başkanı seçilirde örneğin Ali zafer Bey tam bu görev için yeteneklidir,böylece örende başkan adayları öreni 3-4 gruplaştırmaktan kurtulurlar,
tarık çakır 02.11.2012
önce ören belediye olduktan sonra ne gibi hizmetler aldı belen köyü devletten ne hizmet aldı buna bakılır birde birleşme olursa nüfus olarak ören belediyede söz sahibi olur ve belen arka bahçe olarak kalır devlette artık hizmet götürmez birde verilen sözler bizde tutulmaz yani vaad edilen başkan yardımcılıkları meclis üyelikleri gibi herşey refarandumdan sonra unutulur anlıyacağınız elelde başbaşda kalırız nasiiill :)
Halil TUZCU 02.11.2012
Bir belen köylü olarak rahman karanın birleşme fikrine aynen katıldıgımı belirtmek isterim. İNŞALLAH hakkımızda hayırlısı olur.
Recep Şahin 02.11.2012
Belen köylü olarak köymüzün Ören ile birleşmesine hayır diyoruz bunu söylerkende Örenlileri sevmediğimizen asla değildir bu süreçte Ören belediye olarak kalacak Belen köyüde dış kapının dış mandalı olarak kalacaktır ve köy halimizi herkes özleyecektir. Çıkarlar uğruna evet demek tüm belen köylülerinin vebalini almış olacak ve tarih bu insanları affetmeyecektir. Yazıdaki açıklamaları okuyan her Belen köylümüz ne olduğunu anlayacaktır.Lütfen duyarlı olalaım. 4 kasım pazar günü köyümüz için HAYIR,lı pazar olacaktır. Saygılarımla,
Rahman KARA 29.10.2012
Ben bir Belen Köylü olarak Birleşmeye EVET diyorum..vede Referandum gününe kadar Belen köyündeki tüm akraba ve dostlarımı gece gündüz demeden arayarak EVET demeleri konusunda ikna etmeye çaba gösteriyorum.. konuyla ilgili herkesin son güne kadar EVET denmesi konusunda daha duyarlı hareket etmesini temenni ediyorum.. Güzel ve ilelebet baki kalacak güzel bir komşuluğun sağlam bir temelinin atılmasının başlangıcı olarak EVET in iki köy halkınada hayırlara vesile olmasını diliyorum.... Belen Köylü-Rahman KARA- Sakarya
2010 @ Ören Haber - www.orenhaber.com - Tasarım Kodlama Eren Güdük